Plahvatusmembraanid

TekTrade Baltic tootevalikus on plahvatusmembraanid, mis oma kerge kaalu ning lihtsa konstruktsiooniga garanteerivad membraanide kiire ja ohutu avanemise. Pikk hooldusvaba aeg võimaldab membraane kasutada ka kõige karmimates tingimustes. Plahvatusmembraane on toodetud juba rohkem kui 50 aastat ning nende kasutamine on parim viis kaitsmaks rajatisi, kus võib tekkida tolmuplahvatus.
Kui membraane disaintakse tuulutusavadele, peab arvestama ka rõhulainete mõjuga ja plahvatuse levimise võimalikkusega tuulutuspiirkonnast välja. Plahvatus peab seetõttu olema suunatud ohutusse piirkonda.

Levinumad tüübid:

 • GE - kuplikujulise disainiga plahvatusmembraan sobib suurepäraselt paigaldamiseks kohtadesse, kus on pneumaatiline õhufiltreerimissüsteem. Plahvatusmembraan on disainitud nii, et ka vaakumi tekkel on kaitse tagatud. Standardversioon sisaldab rõhu kontrollandurit ja äärikutihendit. Toode on saadaval nii neljakandilistele kui ka ümarakujulistele plahvatusluukidele. 

  GE-tüüp neljakandiline

  GE-tüüp neljakandiline

  GE-tüüp ümarakujuline

  GE-tüüp ümarakujuline

 

Brilex GE

 • KE - kui negatiivne rõhk ei ole suurem kui 60% arvutuslikust luugi avanemise/purunemise rõhust on parimaks lahenduseks Brilex KE-tüüpi membraan, mis tagab pika vastupidavuse ja aerodünaamilise eelise võrreldes GE-tüüpi kuplikujulisega membraaniga. Standardversioon sisaldab rõhu kontrollandurit, äärikutihendit, ristuvaid ribisid ja valtsitud ääri. 
  Lisaks on KE-tüüpi membraane saadaval ka kasutamiseks toiduainetetööstuses, varustatud hügieeninõuetele vastavate spetsiaalsete äärikute ja tihenditega. 

  KE-tüüp

  KE-tüüp

  KE-tüüp spetsiaalsete äärikutega

  KE-tüüp spetsiaalsete äärikutega


Brilex KE

 • KER - pulbrite käsitlemisel ja ladustamisel on parimaks lahenduseks KER-tüüpi plahvatusmembraan, mis sobib seadmetele, kus staatiline üle- või alarõhk võib olla kuni 50% luugi avanemise/purunemise rõhust. KER-tüüpi membraani saab ka paigaldada ilma vastuäärikuta, kuna membraani serva disain on ekstratugevdusega. KER-tüüpi membraani disaini omadusteks on ristuvad ribid ja valtsitud ääred.

  KER-tüüp

  KER-tüüp

Brilex KER