Hülsiotsatihendid

Maanteede ja raudteede alune tehnoloogiline torustik paigaldatakse tihti toruhülssi, mis tihendatakse üldjuhul hülsiotsatihendiga. Hülsiotsatihendid tihendavad ruumi, mis jääb hülsi ja aineid kandva toru vahele, tagades selle kaitse mulla, mustuse ja niiskuse vastu.

Põhilised kasutatavad tihenditüübid on:

  • tüüp KT, EPDM kummist. KT on nn. universaalne tihend,  mille torupoolne osa on mõõtu lõigatav. Kandva toru võimalik mõõtude vahemik on 10-508 mm ja hülsi toru mõõdud vahemikus 110-610 mm (DN100-DN600)
KT

Tüüp KT
 

  • tüüp DU, EPDM kummist. DU on alati  kindlate mõõtudega vastavalt kandva toru ja hülsi suurusele. Kandva toru läbimõõdud on vahemikus 20-762 mm ja hülsi mõõdud vahemikus 90-965 mm
DU

Tüüp DU

  • KG/KO tüüpi tihendid on koonilise kujuga. Materjalideks on kas neopreen, silikoon või NBR. Kuna seda tüüpi tihendeid valmistatakse vastavalt kliendi tellimustele, siis toru ja hülsi mõõtude suhe võib olla erinev. Peamine on, et kandev toru jääks mõõduvahemikku 32-1302 mm ja hülsi mõõt vahemikku  48,3-2000 mm. KG on kinnist tüüpi, KO aga lahtist tüüpi tihend, mis liimitakse kokku kohapeal.
KG KOTüüp KG/KO