Metalläärikutihendid

Metalläärikutihendite tootevalik on väga lai, alates kammprofiiltihenditest ja lõpetades spetsiaalsete täismetalltihenditega.

Spetech® tootekataloog

Kammprofiiltihendid Dryflex

Kammprofiiltihendid DryFlex ®

Kammprofiiltihendid - üks parimaid tihendeid kasutamiseks tööstuses. Suur valik “kammi” profiile võimaldab neid tihendeid kasutada erinevat tüüpi äärikute ühendustes ja erinevates kasutuskeskkondades. Kammprofiili disain sõltub paljuski kasutuskoha erisusest ja nõuetest, levinumad on siiski “tongue and groove” ja “male and female” äärikute tüübid maksimaalse välise diameetriga kuni 5000 mm.
Ladustame kolmanda generatsiooni DryFlex®-tüüpi kammprofiiltihendid, mille välist tugirõngast saab vastavalt rõhuklassile sobivaks murda; st tihend sobib ühele ja samale nominaaldiameetrile sõltumata rõhuklassist. Tihendite standardpaksus on 4,0 mm (3,0 mm metallosa ja 2x0,5 mm tihendav osa) ja tihend on toodetud vastavalt standardile EN 1514-6 (DN ja PN).

Kammprofiiltihendite video

Spiraaltihendid

Spiraaltihendid

Spiraaltihendid – tööstuses levinud ökonoomsed alternatiivid kammprofiiltihenditele. Spiraaltihendid kujutavad endast V-kujulisest metallribast ja täidismaterjalist keritud spiraale. Levinumad täidismaterjalid on grafiit ja PTFE; levinum metallriba materjal on 316L. Sageli kasutatakse välist ja/või seesmist metallist tugirõngast, mis annab tihendile mehaanilise tugevduse. Tugirõngaste materjalide valik oleneb tihendi kasutuskeskkonnast.

Peamised spiraaltihendite tüübid on: 
1)    tugirõngasteta - tüüp R
2)    sisemise tugirõngaga - tüüp RIR
3)    välimise tugirõngaga - tüüp C/O
4)    sisemise ja välimise tugirõngaga - tüüp C/I

Tihendava osa paksus on üldjuhul 3,2 mm, 4,5 mm või 6,1 mm.
Tugirõngaste paksus on 2,0 mm.

tugirõngasteta - tüüp R

tugirõngasteta - tüüp R

sisemise tugirõngaga - tüüp RIR

sisemise tugirõngaga - tüüp RIR

välimise tugirõngaga - tüüp C/O

välimise tugirõngaga - tüüp C/O

sisemise ja välimise tugirõngaga - tüüp C/I

sisemise ja välimise tugirõngaga - tüüp C/I

 

 

Metallist “manteltihendid” - pehme täitainega täidetud metalltihendid, mis on kasutusel soojusvahetite kaante tihendamiseks; samuti katlaluukide ning toruäärikute tihendamiseks.

Metallist manteltihend

Metallist "manteltihend"


Metalltihendid GUS 600
- tihendid, mis on mõeldud kasutamiseks eriti rasketes tingimustes, sest taluvad väga suuri koormusi. GUS 600 tihendid on vastupidavad tugevale pingutusjõule, vibratsioonidele ja löökidele. GUS 600 tihendid sobivad näiteks pumpade, kompressorite, siibrite jt äärikute tihendamiseks. Õigesti valitud tihendava osa paksus tagab selle, et äärikute pindasid ei pea taastama, garanteerib väga hea elastsuse ja kompenseerib poltide lõdvendused. GUS 600 tihend on vastupidav välistele koormustele ning tal on väga head tihendamisomadused.

GUS 660

GUS 660

GUS 660 video 


“Ring” tüüpi tihendid - kaheksanurkse või ovaalse läbilõikega metalltihendid süvistatud äärikutele. Neid tihendeid kasutatakse suurte rõhkude puhul.

Ring tuupi tihend

"Ring" tüüpi tihend

Metallist otsatihendid torusoojusvahetitele - soojusvahetite tihendamiseks kasutatakse nii kammprofiil-, spiraal-, kui ka manteltihendeid. Saadaval erinevad konfiguratsioonid vastavalt üldlevinud tüüpidele, kuid võimalik valmistada ka spetsiaalse disainiga. Materjalid - kõik levinud metallid ja täitematerjalid. 

Soojusvahetite tihendid

Metallist otsatihendid torusoojusvahetitele