Metallkompensaatorid

Metallkompensaatorid TekTrade Baltic tootevalikus on valmistatud vaid klientide vajaduste põhiselt. Nn standardtooteid valikus ei ole.
Kompensaatorite projekteerimisel kasutatakse ülemaailmseid EJMA standardeid, saavutamaks torustike ja mahutite töökindlad ühendused.

Suuruste valik sõltuvalt tüübist: DN15 - DN8000


Metallkompensaatorite tüübid 

  • Ühe lõõtsaga piirajateta metallkompensaatorid

Ühe lõõtsaga keevisotstega, äärikutega või liikuvate äärikutega kompensaatorid. Peamiselt aksiaalse, kuid ka mõningal määral lateraalse ning nurgelise liikumise kompenseerimiseks.

MWA axial unrestrained welding ends

Keevisotstega

MFA axial unrestrained flanges

Äärikutega

  • Kahe lõõtsaga piirajateta metallkompensaatorid 

Kahe lõõtsaga keevisotstega või äärikutega kompensaatorid, peamiselt aksiaalse ja lateraalse, kuid vähesel määral ka nurgelise liikumise kompenseerimiseks.

MFD universal unrestrained flanges

Äärikutega

  • Ühe lõõtsaga juhtvarrastega metallkompensaatorid

Kompenseerivad aksiaalset, vähesel määral ka lateraalset ja nurgelist liikumist, juhul kui on varustatud ainult kahe juhtvardaga.

MWT axial tied welding ends

Keevisotstega

MFT axial tied flanges

Äärikutega

  • Kahe lõõtsaga juhtvarrastega metallkompensaatorid

Kompenseerivad lateraalset liikumist kõikides suundades. Seda tüüpi metallkompensaatorite puhul kasutatakse spetsiaalse konstrutsiooniga ja/või asetusega juhtvarraste süsteeme, mis võimaldavad summutada ka mõningaid aksiaalseid ja nurkliikumisi.

MWL universal tied welding ends

Keevisotstega

MFL universal tied flanges

Äärikutega

  • Tugevdatud kompensaatorid

Kompensaatorite lõõtsad on tugevdatud metallrõngastega, mis hoiavad ära lõõtsa deformeerumise kõrge rõhu korral.  Sellised lõõtsad sobivad igat tüüpi kompensaatoritele (aksiaalse, lateriaalse, nurkliikumisega).

 

 

MRR high pressure reinforcement rings

Tugevdatud rõngastega

  • Tasakaalustatud rõhuga kompensaatorid

Tasakaalustatud rõhuga kompensaatorid võimaldavad aksiaalseid ja külgmisi liikumisi ning neutraliseerivad survet lõõtsale. Seadmesse on integreeritud täiendav lõõts, mis on allutatud süsteemi survele, tekitades põhilõõtsale võrdne ja vastupidine jõud. Nende lõõtsade sidumine neutraliseerib seadme survekoormuse.

Tasakaalustatud rõhuga kompensaator

Tasakaalustatud rõhuga kompensaator

  • Väliselt survestatud kompensaatorid

Projekteeritud juhtudele, kus vedeliku rõhk mõjub lõõtsale väliselt ning atmosfääri rõhk sisemiselt. See tagab stabiilsuse ja võrdse rõhu mõlemal pool lõõtsa. Ideaalne kompensaator kõrge rõhu ja suurte aksiaalsete liikumiste kompenseerimiseks.

Väliselt survestatud kompensaator

Väliselt survestatud kompensaator

  • Läätskompensaatorid

Paksust metallist valmistatud ühelõõtsaline kompensaator. Lääts võib olla nii ühelaineline kui ka mitme lainega. Neid toodetakse nii ümmarguse- kui ka ovaalse kujuga või vastavalt kliendi etteantud disainile. Läätskompensaatoreid kasutatakse enamasti soojusvahetite või ahjude ühendamisel torustikuga. Saadaval nii läätse kohalt kokku keevitatuna kui ka ühest lehest valmistatuna.

M LENS thick wall flanged flued

Üheläätseline

  • Nelinurksed kompensaatorid

Üldjuhul läätskompensaatorid; läätsed valmistatud kas U- või V-kujulise lainega ja kompensaatorite nurgad võivad olla nii ümarad, lõigatud profiiliga või 45° nurkühendusega.

MRW rectangular camera

45° nurkühendusega

MRU rectangular rounded

U-kujulise lainega

MRV rectangular miter

V-kujulise lainega

Lisaks saadaval ka nn kardaan- („Gimbal”), liigend- („Hinged”), "FCCU"-, soojussärgiga kompensaatorid.


Tootekataloog